Bikemaraton Drásal České spořitelny

30.6. - 1.7. 2018

Holešov

Nejstarší MTB maraton v České republice oslaví svoje čtvrtstoletí. V Zámecké zahradě v Holešově se uskuteční již 25. ročník Bikemaratonu Drásal České spořitelny. Pořadatelé si pro závodníky připravili opět několik novinek. Poprvé ve svojí historii se závod uskuteční po oba víkendové dny od 30. 6. do 1. 7. 2018. Klasická trasa na 117 kilometrů bude nově zařazena do nejvyšší kategorie mezinárodního kalendáře UCI, jako závod Marathon Series. Znamená to především zatraktivění závodu pro zahraniční závodníky, kteří budou bojovat o cenné body do UCI žebříčku a samozřejmě i o finanční prémie. Z pohledu českého hobby jezdce bude lákavé poměřit si síly s českou a mezinárodní maratonskou špičkou. Na další novinku se mohou těšit závodníci na ultramaratonské trati Force Obr Drásal. K příležitosti 5. ročníku zařazení trasy do závodu, pořadatelé připravili trasu dlouhou 200 kilometrů s převýšením 6 000 metrů! Trasa se uchází již po druhé o pořadatelství Mistrovství ČR v ultramaratonu. K trase na 117 kilometrů a extrémnímu Force Obr Drásalovi se v sobotu připojí i oblíbené dětské závody - Junior Trophy. Sobotní program slavnostně ukončí koncert a ohňostroj. Nedělní program nabídne celkem 3 trasy. Oblíbenou trasu B na 55 kilometrů, kratší trasu C na 37 kilometrů a Fitness jízdu na 15 kilometrů. Závod je součástí seriálů Kolo pro život, kterého se ročně zúčastní na 20 000 závodníku.Po celý víkend se budou konat doprovodné akce pro děti jako dětský koutek, pumptrack dráha nebo skákací hrad. Součástí areálu bude vyhrazena část pro EXPO, prodejní stánky se sportovními doplňky a občerstvením. Zveme všechny příznivce horských kol a rodiny s dětmi na první prázdninoví víkend 2018. 

pořadatel 

DRÁSAL TEAM HOLEŠOV z.s.

více info na drasal.cz a přihlásit do závodu se můžete na kolopro.cz


Force Hostýnská 50ka

4.8. 2018

Bystřice pod Hostýnem

Cyklomaraton pro širokou veřejnost. Trasa na 47 km vede po Hostýnských vrších se startem a cílem v Bystřici pod Hostýnem. Trasa vede kolem sv. Hostýna, kolem rozhledny Maruška na Trojáku nebo po staré železnici v Rajnochovicích. Trasa je i pro méně zkušené bikery. Součástí programu je i závod dětí..

pořadatel 

DRÁSAL TEAM HOLEŠOV z.s.

více info na hostynska50ka.cz

FCC Příměšták 

Rádi předáváme dál svoje dovednosti a zkušenosti. Příměstský cyklo tábor pro děti v Jedovnicích je zaměřen na osvojení si správných návyků při jízdě na kole, překonávání nerovností a překážek. Děti se naučí jak správně využívat rovnováhu a kordinaci při jízdě na pumptracku a singletrailu. Poznají nové kamarády a kolo se pro ně stane zábavou. Tábor je pro děti od 8 do 15 let.

Další FCC Příměšťák se uskuteční v létě 2019.