Bikemaraton Drásal České spořitelny

29.6. 2019

Holešov

Nejstarší MTB maraton v České republice oslaví svoje čtvrtstoletí. V Zámecké zahradě v Holešově se uskuteční již 26. ročník Bikemaratonu Drásal České spořitelny. Pořadatelé si pro závodníky připravili opět několik novinek.  Klasická trasa na 117 kilometrů bude nově zařazena do nejvyšší kategorie mezinárodního kalendáře UCI, jako závod Marathon Series. Znamená to především zatraktivění závodu pro zahraniční závodníky, kteří budou bojovat o cenné body do UCI žebříčku a samozřejmě i o finanční prémie. Z pohledu českého hobby jezdce bude lákavé poměřit si síly s českou a mezinárodní maratonskou špičkou. Další novinkou ročníku je nově zařazená trasa na 85 km , která je také zařazena do UCI kalendáře kategorie C3 a je primárně určena UCI ženám. Na trase jsou vypsány i ostatní kategorie žen a mužů. Vyznavači extrémních zážitků se mohou těšit na ultramaratonskou trať Force Obr Drásala, která je 177 km dlouhá s převýšením 5432 metrů. Trasa se uchází již po třetí o pořadatelství Mistrovství ČR v ultramaratonu. V nabídce jsou další 3 trasy na výběr. Oblíbenou trasu B na 55 kilometrů, kratší trasu C na 37 kilometrů a Fitness jízdu na 15 kilometrů. Součást sobotního programu jsou i dětské závody - Junior Trophy. Sobotní program slavnostně ukončí koncert a ohňostroj. Závod je součástí seriálů Kolo pro život, kterého se ročně zúčastní na 20 000 závodníku.Po celou sobotu se budou konat doprovodné akce pro děti jako dětský koutek, pumptrack dráha nebo skákací hrad. Součástí areálu bude vyhrazena část pro EXPO, prodejní stánky se sportovními doplňky a občerstvením. Zveme všechny příznivce horských kol a rodiny s dětmi na první prázdninoví víkend 2019. 

pořadatel 

DRÁSAL TEAM HOLEŠOV z.s.

více info na drasal.cz a přihlásit do závodu se můžete na kolopro.cz


Force Hostýnská 50ka

3.8. 2019

Bystřice pod Hostýnem

Cyklomaraton pro širokou veřejnost. Trasa na 47 km vede po Hostýnských vrších se startem a cílem v Bystřici pod Hostýnem. Trasa vede kolem sv. Hostýna, kolem rozhledny Maruška na Trojáku nebo po staré železnici v Rajnochovicích. Trasa je i pro méně zkušené bikery. Součástí programu je i závod dětí..

pořadatel 

DRÁSAL TEAM HOLEŠOV z.s.

více info na hostynska50ka.cz

FCC Příměšták 

Rádi předáváme dál svoje dovednosti a zkušenosti. Příměstský cyklo tábor pro děti v Jedovnicích je zaměřen na osvojení si správných návyků při jízdě na kole, překonávání nerovností a překážek. Děti se naučí jak správně využívat rovnováhu a kordinaci při jízdě na pumptracku a singletrailu. Poznají nové kamarády a kolo se pro ně stane zábavou. Tábor je pro děti od 8 do 15 let.

Další FCC Příměšťák se uskuteční v létě 2020.